Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

10.07.2017

Положення про громадський бюджет м.Надвірна

 

ПОЛОЖЕННЯ
про громадський бюджет м.Надвірна

 1. Визначення понять, які використовуються у Положенні про громадський бюджет м.Надвірна

1.1. Громадський бюджет або бюджет участі – спосіб визначення видатків частини міського бюджету м.Надвірна з допомогою прямого волевиявлення надвірнянців.

1.2. Автор проекту – це особа, яка досягла 16-річного віку, є громадянином України, громадянином іншої країни або ж є особою без громадянства, яка створила ідею, оформила її у вигляді проекту у спосіб, передбачений у Положенні про громадський бюджет м. Надвірна (надалі – Положення) та відповідає одному з таких критеріїв:

1.2.1. Місце проживання особи зареєстроване у м.Надвірна, що підтверджується паспортом.
1.2.2. Підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у м.Надвірна, що підтверджується довідкою з місця праці.

1.2.3. Особа навчається у м.Надвірна, що підтверджується студентським квитком.
1.2.4. Особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у м.Надвірна, що підтверджується витягом з відповідного реєстру прав власності.

1.2.5. Місце народження особи зареєстроване у м.Надвірна, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.

1.3. Проект – описана ідея, реалізація якої може відбуватися за рахунок коштів громадського бюджету м. Надвірна. Всі проекти класифікуються за двома категоріями: малі проекти та великі проекти:

1.3.1. Малі проекти – це проекти вуличного, квартального, районного значення, загальна вартість реалізації яких становить від 20 000 до 49 900,00 грн. На такі проекти виділяється 60% загального обсягу громадського бюджету, які рівномірно розподіляються по районах міста (10% загального обсягу громадського бюджету на кожен район).

1.3.2. Великі проекти – це проекти міжрайонного, загальноміського значення, загальна вартість реалізації яких становить від 50 000,00 до 200 000,00 грн. На такі проекти виділяється 40% загального обсягу громадського бюджету.

1.4. Е-сервіс “Громадський бюджет” – це онлайн сервіс, який дозволяє приймати участь у подачі проектів та голосуванні за них, у рамках громадського бюджету м.Надвірна, використовуючи BankID, електронно-цифровий підпис або інший метод ідентифікації, згідно з цим положенням.

 1. Загальні положення

2.1. Фінансування громадського бюджету м.Надвірна проводиться за рахунок коштів міського бюджету м. Надвірна.

2.2. Загальний обсяг громадського бюджету м.Надвірна на відповідний бюджетний рік становить не менше 3% від затвердженого розміру видатків бюджету розвитку спеціального фонду міського бюджету міста Надвірна на той рік, у якому подаються пропозиції згідно з розділом 3 цього Положення.

2.3. За рахунок коштів громадського бюджету м.Надвірна фінансуються проекти, реалізація яких можлива протягом одного бюджетного періоду.

2.4. У разі, якщо реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи іншого об’єкта, вони повинні належати до власності територіальної громади м. Надвірна.

2.5. Проекти, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету м.Надвірна, повинні бути спрямовані на покращення комфорту проживання мешканців та естетичного проживання міста, сприяти соціальному, економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадження сучасних інноваційних проектів у всіх сферах життєдіяльності міста, інфраструктури міста і стосуватись лише об’єкта, що належить до комунальної власності (наприклад, вулиці, парку, дороги, спортивного чи дитячого майданчика, установи: школи, поліклініки, дитячого садочку тощо).

 1. Порядок подання проектів

3.1. Подаючи проект на реалізацію у рамках громадського бюджету м.Надвірна, його автор (автори) засвідчує свою згоду на вільне використання Надвірнянською міською радою цього проекту, ідеї, у тому числі поза межами реалізації громадського бюджету м.Надвірна.

3.2. Для подання проекту його автору необхідно заповнити бланк за формою згідно з додатком №1 до цього Положення та додати список осіб, які відповідають критеріям, визначеним у підпунктах 1.2.1-1.2.5 цього Положення, які підтримують реалізацію цього проекту:

3.2.1. У разі подання малого проекту – необхідно подати список з 10 таких осіб з їх підписами, додаток №1.

3.2.2. У разі подання великого проекту – необхідно подати список з 25 таких осіб з їх підписами, додаток №2.

3.3. Кожен автор проекту може подати один малий та один великий проект на один календарний рік.

3.4. Проекти до громадського бюджету міста Надвірна можна подавати щорічно з 15 серпня по 30 вересня.

3.5. Проекти можна подати способом заповнення спеціальної форми на веб-сайті, приймальня Надвірнянської міської ради або у паперовому вигляді через Центр надання адміністративних послуг Надвірнянської міської ради.

3.6. Заповнені бланки проектів, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету м.Надвірна (за винятком сторінок, які містять персональні дані авторів проекту), оприлюднюються у розділі “Громадський бюджет“ на офіційному сайті Надвірнянської міської ради.

3.7 Автор проекту може у будь-який момент зняти свій проект з розгляду, але не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку голосування.

3.8. Об’єднання проектів можливе лише за взаємною згодою авторів до початку голосування.
3.9. Внесення змін щодо проекту можливе лише за згодою авторів проекту до початку голосування.

 1. Порядок розгляду проектів

4.1. Забезпечення організації розгляду проектів здійснює апарат міської ради, який:

4.1.1. Веде реєстр отриманих проектів та оприлюднює його на офіційному сайті Надвірнянської міської ради.

4.1.2. Здійснює перевірку правильності заповнення проекту згідно із вимогами цього Положення, у тому числі щодо відповідності кількості зібраних підписів.

4.1.3. У разі, якщо проект є неповний або заповнений з помилками, відповідальна особа електронною поштою або простим поштовим відправленням повідомляє про це автора проекту з проханням надати необхідну інформацію або внести корективи протягом 7 календарних днів з дня отримання інформації про доопрацювання проекту. У разі відмови внести корективи або якщо такі корективи не були внесені протягом 7 календарних днів з дня отримання відповідної інформації пропозиція відхиляється.

4.1.4. Передає копію проекту до відповідного профільного виконавчого органу Надвірнянської міської ради для проведення аналізу проекту на предмет можливості реалізації та правильності визначення його вартості.

4.2. Апарат міської ради протягом 21 календарного дня з дня отримання проекту здійснює його аналіз та готує свій висновок за формою згідно з додатком 2 до цього Положення.

4.3. Якщо апарат міської ради заперечує щодо можливості реалізації поданого проекту, то такий проект додатково скеровується на профільну постійну комісію Надвірнянської міської ради для підтвердження або відхилення зауважень профільного виконавчого органу. Заперечення розглядаються на найближчому засіданні постійної комісії, на яке запрошуються автори проекту.

4.4. Будь-які втручання у проектні пропозиції, у тому числі зміни об’єкта чи об’єднання з іншими, можливі лише за згодою авторів.

4.5. Після проведеного аналізу всіх проектів виконавчим комітетом Надвірнянської міської ради оприлюднює на офіційному сайті міської ради проекти, допущені для участі у голосуванні та відхилені проекти, а також відповідні висновки профільних виконавчих органів та постійних комісій Надвірнянської міської ради.

4.6. Проекти, допущені для участі у голосуванні, оприлюднюються з врахуванням поділу на великі та малі.

 1. Організація голосування

5.1. Голосування за проекти для реалізації за рахунок коштів громадського бюджету м.Надвірна здійснюється через е-сервіс “Громадський бюджет Надвірна”, ЦНАП та приймальня міської ради.

5.2. Голосування проводиться не раніше 7 днів після оприлюднення допущених для участі у голосуванні проектів на офіційному сайті Надвірнянської міської ради.

5.3. Голосування триває протягом 15 календарних днів з дня початку голосування, як правило з 1 по 15 листопада року, який передує реалізації проектів.

5.4. Кожен надвірнянець, який відповідає критеріям, описаним у підпунктах 1.2.1-1.2.5 цього Положення, може віддати один голос за малий проект та один голос за великий проект у кожному році.

5.5. Обов’язковою умовою для голосування є ідентифікація особи щодо критеріїв, зазначених у підпунктах 1.2.1-1.2.5 цього Положення.

5.6. Голосування та ідентифікація особи може бути проведена у Центрах надання адміністративних послуг міста Надвірна та/або через систему Bank ID (для осіб, які зареєстровані у м. Надвірна).

5.7. Працівники центрів надання адміністративних послуг міста Надвірна надають загальну інформацію щодо громадського бюджету м. Надвірна та роз’яснюють порядок голосування за проекти. При цьому їм забороняється здійснювати агітацію та переконувати проголосувати за окремо взяті проекти.

 1. Встановлення результатів та визначення переможців

6.1. Встановлення результатів голосування передбачає підрахунок голосів в онлайн режимі через е-сервіс “Громадський бюджет м.Надвірна“ та підрахунком голосів у центрах надання адміністративних послуг та міській раді апаратом міської ради протягом одного робочого дня після завершення голосування.

6.2. Апарат міської ради на своєму засіданні відповідно до результатів голосування формують рейтинг проектів та визначають перелік проектів, рекомендованих до фінансування за кошти громадського бюджету м. Надвірна.

6.3. У разі, якщо проекти набирають однакову кількість голосів, то пріоритетними вважаються ті, які потребують менший обсяг фінансування.

6.4. Рекомендованими до реалізації вважатимуться ті проектні пропозиції, які набрали найбільшу кількість голосів, до вичерпання обсягу коштів, виділених на реалізацію громадського бюджету м. Надвірна на відповідний рік.

6.5. Рейтинг та перелік проектів оприлюднюються не пізніше 2 робочих днів від дня проведення підрахунку голосів на сайті міської ради.

6.6. За результати підрахунку голосів організаційний відділ на підставі протоколу Постійна комісія з питань інвестиційної діяльності, соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та комунального майна готує проект ухвали з переліком проектів, які пропонуються до фінансування у рамках громадського бюджету м. Надвірна на наступний рік до 1 грудня поточного року.

6.7. Пропозиції, які будуть затверджені рішенням Надвірнянської міської ради, підлягають фінансуванню за рахунок коштів міського бюджету м. Надвірна на наступний бюджетний рік.

 1. Порядок звітування за результатами реалізації проектів

7.1. Апарат міської ради узагальнює та публікує на сайті Надвірнянської міської ради та/або іншому спеціалізованому офіційному сайті інформацію щодо реалізації проектів.

 1. Проведення освітньо-інформаційної кампанії

8.1. У процесі впровадження громадського бюджету м. Надвірна проводиться освітньо-інформаційна кампанія, яку умовно можна поділити на такі етапи:

8.1.1. Ознайомлення надвірнянців з основними положеннями та принципами громадського бюджету м.Надвірна, з врахуванням останніх змін, а також заохочування їх до подання проектів.

8.1.2. Для представлення отриманих проектів та заохочування до взяття участі у голосуванні виконавчий комітет Надвірнянської міської ради визначає час та надають приміщення разом з відповідним обладнання для можливості презентації всіх проектів їхніми авторами.

8.1.3. Розповсюдження інформації стосовно перебігу та результатів процесу запровадження громадського бюджету м. Надвірна.

8.2. Освітньо-інформаційна кампанія повинна бути пов’язана з ідеєю громадського бюджету м.Надвірна та робити акцент на можливості безпосереднього, відкритого та однакового впливу надвірнянців на відбір проектів, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету м. Надвірна.

8.3. Подані проекти та проекти, які будуть фінансовані за кошти громадського бюджету м.Надвірна позначаються на інтерактивній мапі громадського бюджету м.Надвірна.

 1. Порядок та умови реалізації Положення про громадський бюджет міста Надвірна

у 2017 бюджетному році

9.1. У 2017 бюджетному році реалізуються тільки малі проекти вуличного, квартального значення, загальна вартість реалізації яких становить від 20 000 до 50 000,00 грн.

9.2. Загальний обсяг громадського бюджету м.Надвірна на 2017 бюджетний рік становить 100000 грн.

9.3. Проекти до громадського бюджету міста Надвірна в 2017 році подаються з 1 липня по 23 серпня. Проект повинен мати можливість реалізації в термін не більше 2-х місяців.

9.4. У разі, якщо проект є неповний або заповнений з помилками, відповідальна особа електронною поштою або простим поштовим відправленням повідомляє про це автора проекту з проханням надати необхідну інформацію або внести корективи протягом 4-х календарних днів з дня отримання інформації про доопрацювання проекту. У разі відмови внести корективи або якщо такі корективи не були внесені протягом 4-х календарних днів з дня отримання відповідної інформації пропозиція відхиляється.

9.5. Профільний виконавчий орган протягом 14 календарних дні, з дня отримання проекту, здійснює його аналіз та готує свій висновок за формою згідно з додатком до цього Положення.

9.6. Голосування проводиться не раніше 5 днів після оприлюднення допущених для участі у голосуванні проектів на офіційному сайті Надвірнянської міської ради.

9.7. Голосування триває протягом 15 календарних днів з дня початку голосування: з 15 по 30 вересня 2017 року.

9.8. За результати підрахунку голосів управління “Секретаріат ради” на підставі протоколу спільного засідання постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова і постійної комісії фінансів та планування бюджету готує проект ухвали з переліком проектів, які пропонуються до фінансування у рамках громадського бюджету м. Надвірна на визначений рік.

9.9. Пропозиції, які будуть затверджені рішенням Надвірнянської міської ради, підлягають фінансуванню за рахунок коштів міського бюджету м.Надвірна на 2017 рік.

 

Секретар міської ради                                                                                Т.М.Пекарський

 

 

Додаток 1

до Положення про громадський

бюджет м. Надвірна

 

БЛАНК-ЗАЯВКА
пропозиції (проекту), реалізація якої відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі) у м. Надвірна на 20__ рік та список осіб, які підтримують цю пропозицію

 

Ідентифікаційний номер проекту
(вписує уповноважений робочий орган )

 

Вид проекту
(вписує уповноважений робочий орган )

 

1.* Назва проекту (назва повинна коротко розкривати суть проекту та містити не більше 15 слів): _______________________________________
________________________________________________________________
2.* Вид проекту: загальноміський( великий) або районний (малий)
________________________________________________________
3.*На території якого району м. Надвірна планується реалізація проекту _______________________________________________________
4.* Точна адреса та назва об’єкта, щодо якого планується реалізувати проект: _______________________________________________
________________________________________________________________
5. Опис та обгрунтування необхідності реалізації проекту (основна мета реалізації проекту; проблема, якої воно стосується; запропоновані рішення; пояснення, чому саме це завдання повинно бути реалізоване і яким чином його реалізація вплине на подальше життя мешканців; основні групи мешканців, які зможуть користуватися результатами реалізації завдання) ______________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
6.* Орієнтовна вартість проекту (всі складові проекту та їх орієнтовна вартість)

№ з/п

Перелік видатків

Орієнтовна вартість, грн.

1.

   

2.

   

3.

   

4.

   

5.

   

6.

   

7.

   

Разом:

 

7.* Список з підписами щонайменше 10 осіб (для малих проектів) або 25 осіб (для великих проектів), які підтримують цю пропозицію (проект) (окрім його авторів), наведений у додатку до цього бланку-заявки. Кожна додаткова сторінка списку повинна мати таку ж форму, за винятком позначення наступної сторінки (необхідно додати оригінал списку у паперовій формі).

8.* Контактні дані автора пропозиції (проекту), які будуть загальнодоступні, у тому числі для авторів інших пропозицій, мешканців, представників засобів масової інформації, з метою обміну думками, інформацією, можливих узгоджень тощо. Автор надає згоду на опрацювання, оприлюднення і використання цих контактних даних.
9. Інші додатки (мапа із зазначеним місцем реалізації проекту, фотографії, аудіо/відео файли, які стосуються цього проекту тощо).

Примітка 1: пункти, позначені * є обов’язковими для заповнення.

Примітка 2: Контактні дані авторів пропозицій (проектів) (тільки для Надвірнянської міської ради) вказуються на зворотній сторінці бланку-заявки, яка є недоступною для громадськості.

Примітка 3: пункт 10 з примітками ** та *** необхідно роздруковувати на окремому аркуші.

10.* Автори пропозиції (проекту) та їх контактні дані (дані необхідно вписати чітко і зрозуміло). Доступ до цієї інформації матимуть лише представники Надвірнянської міської ради:

№ з/п

Ім’я та прізвище**

Контактні дані

Підпис***

1.

 

Поштова адреса: (індекс), м. Надвірна,

 

e-mail:

 

№ тел.:

                   

Серія та № паспорта

                   

2.

 

Поштова адреса: (індекс), м. Надвірна,

 

e-mail:

 

№ тел.:

                   

Серія та № паспорта

                   

3.

 

Поштова адреса: (індекс), м. Надвірна,

 

e-mail:

 

№ тел.:

                   

Серія та № паспорта

                   

** Будь ласка, вкажіть особу/уповноважену особу/уповноважених надавати інформацію представникам Надвірнянської міської ради.
*** Підписуючи документ, я, разом з цим заявляю, що є мешканцем м. Надвірна та висловлюю свою згоду на обробку моїх персональних даних з метою впровадження громадського бюджету у м. Надвірна у 20__ році, відповідно до Законом України “Про захист персональних даних“; мені відомо, що подання персональних даних є добровільним і що мені належить право контролю процесу використання даних, які мене стосуються, право доступу до змісту моїх даних та внесення до них змін/коректив.

Секретар міської ради                                                                                             Т.М.Пекарський

 

 

 

Додаток
до бланку-заявки

СПИСОК ОСІБ,
які підтримують цю пропозицію (проект), що реалізовуватиметься за рахунок коштів
громадського бюджету м. Надвірна на 20__ рік*

(назва проекту)

 

№ з/п

Ім’я та прізвище

Адреса проживання

Серія та
№ паспорта

Підпис

   

індекс, м. Надвірна, вул. ______________, буд.__, кв. ___

   
   

індекс, м. Надвірна, вул. ______________, буд.__, кв. ___

   
   

індекс, м. Надвірна, вул. ______________, буд.__, кв. ___

   
   

індекс, м. Надвірна, вул. ______________, буд.__, кв. ___

   
   

індекс, м. Надвірна, вул. ______________, буд.__, кв. ___

   

* Ставлячи підпис у цьому списку, висловлюю свою згоду на:

– обробку моїх персональних даних з метою впровадження громадського бюджету м.Надвірна у 20__ році відповідно до Закону України “Про захист персональних даних“. Мені відомо, що подання персональних даних є добровільним і що мені належить право контролю процесу використання даних, які мене стосуються, право доступу до змісту моїх даних та внесення в них змін/коректив;
– можливі модифікації, об’єднання з іншими проектам, а також зняття цієї пропозиції (проекту) її авторами

 

Секретар міської ради                                                                Т.М.Пекарський

 

Додаток 2
до Положення про громадський
бюджет м. Надвірна

Ідентифікаційний номер проекту
(вписує представник управління виконавчого комітету )

 

 

БЛАНК
аналізу пропозиції (проекту), реалізація якої відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету м. Надвірна на 20__ рік

Розділ І. Аналіз пропозиції (проекту) з точки зору його наповнення,
тобто змісту
(заповнює працівник структурного підрозділу Надвірнянської міської ради, до компетенції якого входить пропозиція (проект)

 1. Бланк-заявка містить достатню інформацію, необхідну для здійснення аналізу пропозиції (проекту) з точки зору змістовності.
  а) так
  б) ні (чому?)
  ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  2. Запропонована пропозиція (проект) входить до повноважень міської ради
  а) так
  б) ні (чому?)
  ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  3. Запропонована пропозиція (проект) відповідає законодавству України та нормативно-правовим актам, у тому числі у частині місцевого рівня, зокрема, генеральному плану м. Надвірна (якщо це пов’язано із запропонованою пропозицією (проектом)
  а) так
  б) ні (чому?)
  __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  4. Територія/земельна ділянка, на якій відбуватиметься реалізація запропонованого завдання:
  а) це територія/земельна ділянка, на якій міська рада має право здійснювати реалізацію того чи іншого проекту за рахунок коштів міського бюджету м. Надвірна;
  б) ця територія/земельна ділянка не належить до переліку територій, на яких міська рада має право реалізувати запропоновану пропозицію (проект) за рахунок коштів бюджету м. Надвірна (чому?);
  ____________________________________________________________________________________________________________________________________________
  в) не стосується
  ______________________________________________________________________
  5. Реалізація запропонованого завдання може відбутися протягом одного бюджетного періоду:
  а) так
  б) ні (чому?)
  __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  6. Висновок, стосовно технічних можливостей виконання запропонованого проекту:
  а) позитивний
  б) негативний (чому?)
  __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  в) не стосується
  7. Витрати за кошторисом (брутто), призначені на реалізацію запропонованого завдання:
  а) без додаткових зауважень
  б) з зауваженнями (необхідно внести їх, використовуючи для обгрунтування дані, наведені у таблиці)

 

Таблиця

№ з/п

Складові завдання

Витрати за кошторисом (брутто)

1.

   

2.

   

3.

   

4.

   

5.

   

6.

   

Загальна сума _____________ гривень.

Обгрунтування:
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
8. Чи реалізація запропонованого завдання передбачає витрати у майбутньому (наприклад, витрати на утримання, поточний ремонт тощо)
а) так (які у річному вимірі?)
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
б) ні

Розділ ІІ. Обгрунтовані рекомендації щодо внесення проекту у бланк для голосування:

а) реалізація проекту є можливою;
б) реалізація проекту є можливою за умов:
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________
в) реалізація проекту є неможливою, з огляду:
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
м. Надвірна, ________________
(дата)
________________________________________
Прізвище, ім’я, по батькові та підпис керівника
структурного підрозділу Надвірнянської міської
ради

М.П.

Секретар міської ради                                                                                            Т.М.Пекарський

 

Вверх