Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

27.06.2013

Положення про розміщення та порядок облаштування літніх торгових майданчиків в м. Надвірна

РІШЕННЯ

від 27 червня 2013 року         м.Надвірна

№ 1387-33/2013

Про затвердження “Положення

про розміщення та порядок

облаштування літніх торгових

майданчиків в м.Надвірна”

Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про благоустрій населених пунктів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про пожежну безпеку», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про адміністративні послуги», «Про захист прав споживачів», Постановою Кабінету Міністрів України №833 від 15.06.2006р. «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів», Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №244 від 21.10.2011р. «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» та з метою впорядкування розміщення і порядку облаштування літніх торгових майданчиків на території міста Надвірна, міська рада

в и р і ш и л а:

1. Затвердити «Положення про розміщення та порядок облаштування літніх торгових майданчиків в м. Надвірна» (додаток 1).

2. Опублікувати «Положення про розміщення та порядок облаштування літніх торгових майданчиків в м. Надвірна» на офіційному інтернет-сайті Надвірнянської міської ради (www.nadvirnamr.gov.ua).

3.Контроль за виконанням рішення покласти на в.о. міського архітектора В.Г.Адаменка.

Міський голова                                                                                           З.М.Андрійович

Додаток до рішення міської ради

від 27.06.2013 року №1387-33/2013

“Про затвердження “Положення

про розміщення та порядок облаштування

літніх торгових майданчиків в м.Надвірна”

Положення

Про розміщення та порядок облаштування літніх торгових майданчиків в м. Надвірна

1.Загальні положення.

1.1.Це Положення розроблено згідно з Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про благоустрій населених пунктів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про пожежну безпеку», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про адміністративні послуги», «Про захист прав споживачів», Постановою Кабінету Міністрів України №833 від 15.06.2006р. «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів», Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №244 від21.10.2011р. «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», наказу МЗЕЗторгу України від 08.07.1996 р. № 369 «Про затвердження Правил роботи дрібно роздрібної торговельної мережі», іншими нормативними актами України.

1.2.Положення встановлює порядок розміщення та облаштування в м.Надвірна літніх торгових майданчиків для здійснення підприємницької діяльності з врахуванням архітектурних, санітарно-гігієнічних, пожежних, торгівельних норм, функціонально-планувальних та історико-культурних чинників міської громади.

1.3.Дія цього Положення поширюється на всі суб’єкти господарювання та організації, незалежно від форми власності та відомчої належності, а також на фізичних осіб-підприємців , які облаштовують літні торгові майданчики у м. Надвірна.

1.4.Суб’єкти підприємницької діяльності набувають права на користування  літнім торговим майданчиком на підставі і в порядку, передбаченими чинним законодавством України, цим Положенням відповідно до Схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької  діяльності в м.Надвірна, а також при наявності рішення міської ради на розміщення та облаштування літнього торгового майданчика на території міста.

2.Визначення термінів.

В цьому Положенні наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

2.1.Літній торговий майданчик – тимчасовий, збірно-розбірний пункт громадського харчування, який розташовується окремо або поруч фасаду закладу ресторанного господарства. Виготовляється з полегшених конструкцій, встановлюється без влаштування фундаментів.

Літній майданчик функціонує  в теплий період року з 01 квітня по 01 листопада.

2.2.Ресторанне господарство – вид економічної діяльності суб’єктів господарської діяльності щодо надання послуг відносно задоволення потреб споживачів у харчуванні з організуванням дозвілля або без нього.

2.3.Заклад ресторанного господарства – організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і довиготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів.

2.4.Місце розміщення літнього торгового майданчика – територія, яка використовуються для розміщення та облаштування літнього торгового майданчика згідно Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд, затвердженої у встановленому законом порядку.

2.5.Дозвіл на облаштування літнього торгового майданчика  – це адміністративна послуга, що забезпечується шляхом надання міською радою рішення та визначає право суб’єкта підприємницької діяльності розпочати роботи зі встановлення літнього торгового майданчика на певний термін, у визначеному місці, відповідної форми та на певній площі.

2.6.Договір на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами – це договір між власником конструктивного елемента та суб’єктом підприємницької діяльності про надання/отримання права на тимчасове користування окремими конструктивними елементами благоустрою (площадок, сцен, елементів паркової інфраструктури тощо) на умовах оренди для розміщення літніх торгових майданчиків.

2.7.Комісія з охорони громадського правопорядку та роботи підприємств торгівлі – це депутатська постійно діюча комісія  міської ради, яка розглядає заяви суб’єктів підприємницької діяльності про можливість облаштування літнього торгового майданчика і надає свої рекомендацій у формі протоколу для розгляду на сесії міської ради питання про можливість надання чи відмову в наданні дозволу заявникові на облаштування літнього торгового майданчика, а також здійснює контроль згідно своєї компетенції.

2.8.Сонцезахисний навіс типу «маркіза» – це легка збірно-розбірна металева конструкція, вкрита тентом. Використовується для захисту від сонця та опадів. Може бути окремо стоячою або закріпленою на фасаді будинку.

2.9.Паспорт літнього торгового майданчика – проектна документація, в склад якої входять:

– фотофіксація місця розташування  літнього торгового майданчика;

– схема розташування літнього торгового майданчика в масштабі М 1:500;

– план літнього торгового майданчика в масштабі М 1:100;

– фасади літнього торгового майданчика в масштабі М 1:100;

– візуалізація літнього торгового майданчика та конструкції декоративної огорожі.

Перепогодження паспорту літнього торгового майданчика проводиться до початку роботи  майданчика, щорічно та на безоплатній основі міським  архітектором м.Надвірна.

2.10.Терміни, що не визначені у цьому Положенні, вживаються у значенні, встановленому чинним законодавством.

3.Вимоги до розміщення та облаштування літнього торгового майданчика.

3.1.Літні торгові майданчики належать суб’єктам господарської діяльності, яким надано право здійснювати торгівлю в цих стаціонарних закладах ресторанного господарства. 

                3.2.Літні торгові майданчики розміщуються з дотриманням передбачених законодавством норм і правил у межах території.

3.3.Площа літнього торгового майданчика (в тому числі група тимчасових споруд, що належить одному суб’єкту господарської діяльності) не повинна перевищувати 100,0 м2, висота – становити не більше 3,5 м.

3.3.1.Площа літнього торгового майданчика, зазначена в паспорті літнього торгового майданчика та погоджена міським архітектором м.Надвірна, затверджується рішенням міської ради.

3.4.Літній торговий майданчик встановлюється при умові його забезпечення електропостачанням.

3.5.Літній торговий майданчик повинен бути забезпечений та обладнаний:

– барною стійкою;

– комплектом меблів, виготовлених з пожежобезпечних  матеріалів ;

– сонцезахисними елементами – збірно-розбірною полегшеною конструкцією; для захисту від сонця та опадів, а саме, парасолею або навісом типу  «маркіза»; 

– холодильним та торгово-технологічним обладнанням;

– комплектом відповідного посуду;

– комплектом одягу для офіціантів;

– штучним освітленням;

– декоративною огорожею та/або елементами озеленення;

– встановленими урнами для сміття;

– первинними засобами пожежегасіння (вогнегасники) в кількості не менше 2 шт.

– туалетом, що відповідає  діючим  санітарним нормам  для  закладів  громадського  харчування   (безоплатним для відвідувачів закладу), а також візуальними вказівниками  про його  розміщення не менше  2-х шт.;

– інформаційним  плакатом з написом “Алкоголь особам до  18 років не продається – штраф  3400грн.” розміром  40Х40 см.

3.6.Забороняється розміщувати літні торгові майданчики:

– ближче, ніж 100 м до фасадів  культових споруд;

– ближче, ніж 100 м до території (огорожі) шкіл та інших навчально-виховних закладів  (крім літніх торгових майданчиків, в яких не проводиться торгівля слабоалкогольними   напоями);

– ближче, ніж 20 м до перехрестя вулиць;

– ближче, ніж 20 м в обидва боки по тротуару від зупинки громадського транспорту;.

– на газонах, клумбах.

–  на майдані Шевченка та на території обмеженої вулицями Чорновола, Грушевського

3.7.На літньому торговому майданчику категорично забороняється:

– здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами та алкогольними напоями;

– встановлення  гральних автоматів всіх видів. 

3.8.Забороняється торгівля за межами огорожі літнього торгового майданчика.

3.9.Літній торговий майданчик функціонує з 01 квітня по 01 листопада  при умові отримання суб’єктом підприємницької діяльності адміністративної послуги – прийняття  рішення міською радою. Після закінчення вказаного терміну, власник літнього торгового майданчика виконує його демонтаж в 10-денний термін, а територію приводить до  попереднього  належного стану.

                3.10.На літньому торговому майданчику на видному місці повинна бути вивіска із зазначенням назви господарюючого суб’єкта або власника, вивіска про режим роботи та місце розташування санітарно-гігієнічного приміщення (туалету). Рекламно – інформаційне оформлення літнього торгового майданчика повинно  відповідати Закону України «Про засади державної мовної політики» та  Закону України “Про  рекламу”.

                3.11.Власник літнього торгового майданчика зобов’язаний укласти угоду на вивіз  твердих побутових відходів згідно норм накопичення в термін не пізніше як 10 днів з моменту отримання дозволу.

                3.12.Режим роботи літнього торгового майданчика встановлюється рішенням міської  ради  одночасно з дозволом на його розміщення.

                3.13.Рекомендувати суб’єктам господарської діяльності встановлювати для найманих працівників повну норму тривалості робочого часу з оплатою праці не нижче розміру мінімальної заробітної плати, визначеної  чинним законодавством, укладати трудові договори між найманими працівниками і суб’єктами підприємництва та нести персональну відповідальність за невиконання розділу 3 даного Положення».

4.Порядок отримання дозволу на розміщення та облаштування літнього торгового майданчика.

4.1.Для забезпечення рівності щодо права на зайняття підприємницькою діяльністю Надвірнянська міська рада щорічно, до 1 грудня, опубліковує в місцевих засобах масової інформації перелік місць, які пропонуються для розміщення літніх торгових майданчиків в наступному календарному році. Попередній користувач земельної ділянки, на якій був розміщений літній торговий майданчик, у випадку подачі ним заяви на наступний календарний період, має першочергове право на отримання дозволу.

У випадку падання двох і більше заяв на одне і те ж саме місце дозвіл надається на умовах конкурсу.

4.1.1.Для отримання дозволу на розміщення та облаштування літнього торгового майданчика суб’єкт підприємницької діяльності подає державному адміністратору заяву на ім’я міського голови із зазначенням закладу ресторанного господарства  поруч якого пропонується розмістити літній торговий майданчик або місце для окремо стоячого літнього торгового  майданчика з числа місць згідно Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд  затвердженої  у встановленому  законом    порядку. (Додаток 1).

До заяви додаються :

– копія паспорту літнього торгового майданчика, погодженого міським  архітектором м. Надвірна;

– копія техпаспорту на стаціонарний об’єкт, поруч якого розміщується літній торговий майданчик;

                4.2.Державний адміністратор реєструє заяву та документи і не пізніше наступного робочого дня після отримання вхідного пакету передає його в Надвірнянську міську раду для  прийняття  рішення .

4.3.Секретар   Надвірнянської міської  ради до 30-ти календарних днів забезпечує:

– внесення матеріалів на найближче засідання постійно діючої  депутатської комісії  з охорони  громадського  правопорядку та  роботи  підприємств  торгівлі, яка розглядає подану документацію і готує відповідний протокол, що має рекомендаційний характер  при прийнятті рішення на черговій  сесії  міської  ради, а у  випадку  передбаченому  п.4.6 – обов’язковий  характер;

– підготовку проекту рішення міської ради «Про дозвіл на розміщення та облаштування літніх торгових майданчиків» або обґрунтованої відмови у видачі вказаного дозволу;

– підготовку витягу з рішення міської ради «Про дозвіл на розміщення та облаштування літніх торгових майданчиків»

передачу витягу з рішення міської ради «Про дозвіл на розміщення та облаштування літніх торгових майданчиків» або обґрунтованої відмови у видачі вказаного дозволу державному адміністратору.

                4.4.Державний адміністратор не пізніше наступного робочого дня повідомляє про це суб’єкта господарювання (заявника).

                4.5.Суб’єкт господарювання після отримання витягу з рішення повинен отримати експертний висновок протипожежного стану об’єкта  та укласти договір на право тимчасового користування  земельною  ділянкою в  установленому  законом порядку(в т.ч. на праві особистого земельного сервітуту), а  у випадку  необхідності,  договір  на  право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою .

4.6.В окремих випадках розміщення літніх торгових майданчиків  при  неможливості  дотримання  вимог  п.3.6 цього Положення  можливе  виключно  при умові  позитивної  рекомендації постійно діючої депутатської комісії  з охорони  громадського  правопорядку та  роботи  підприємств  торгівлі та  відсутності  письмових  заперечень  третіх  осіб на  дату  розгляду питання  сесією міської  ради. (п.4.6. втрачає чинність з 01.01.2015 р.)

                4.7.Спірні питання щодо встановлення літнього торгового майданчика розглядаються на сесії  Надвірнянської  міської  ради за  заявами  зацікавленої сторони.

5. Призупинення та скасування дозволу на розміщення

та облаштування літнього торгового майданчика.

5.1.У випадку встановлення порушень суб’єктом підприємницької діяльності вимог цього Положення міська рада скасовує виданий дозвіл на розміщення та облаштування  літнього торгового майданчика, якщо такі порушення виявлено і належним чином зафіксовані.

5.2.Постійно діючою депутатською комісією з охорони громадського  правопорядку та  роботи  підприємств  торгівлі  розглядаються факти допущених порушень, за умови якщо ці факти найшли підтвердження, секретар   міської  ради  готує проект рішення  міської ради щодо скасування дозволу на розміщення та облаштування літнього торгового майданчика та  одночасно  надсилає письмове попередження власнику за 10 днів до прийняття рішення про скасування дозволу.

5.3.Об’єкти, дозволи на які скасовано  або встановлені без дозволу, вважаються самовільно встановленими та підлягають демонтажу у  встановленому  порядку.

6. Звільнення територій від існуючих та самовільно встановлених  літніх торгових майданчиків.

6.1.У випадку не усунення порушень суб’єктом господарювання в 10-ти денний термін  міська рада приймає рішення про примусовий демонтаж літнього торгового майданчика, яке направляється суб’єкту господарювання для його добровільного виконання.

                Проект рішення, за рекомендацією комісії з  охорони  громадського  правопорядку та  роботи  підприємств  торгівлі, готує міський  архітектор  м.Надвірна.

                6.2. При виявленні розташованих на території м.Надвірна літніх торгових майданчиків без діючих дозвільних документів на право їхнього розміщення,  міська рада виносить рішення про демонтаж самовільно встановлених  літніх торгових майданчиків.

7. Плата за тимчасове користування місцем для розміщення і облаштування літнього торгового майданчика.

7.1. Із суб’єктом господарювання укладається договір на право тимчасового користування вказаними місцями розміщення та облаштування літнього торгового майданчика, – договір на право тимчасового користування  земельною  ділянкою в  установленому  законом порядку(в т.ч. на праві особистого земельного сервітуту), а  у випадку  необхідності,  договір  на  право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою.

У плату за тимчасове користування місцем для розміщення і облаштування літнього торгового майданчика входить плата за користування землею, на якій розміщений літній торговий майданчик визначена в порядку передбаченому чинним законодавством із застосуванням максимально діючої ставки на поточний рік (12%).

7.2.Плата за тимчасове користування місцем для розміщення і облаштування літнього торгового майданчика за період, вказаний в пункті 3.9. Положення, сплачується Користувачем незалежно від результатів господарської діяльності Користувача протягом 15 календарних днів з дня укладення відповідного Договору на право розміщення та облаштування літнього торгового майданчика на рахунок Надвірнянської міської ради:

на р/р 33211815700308, код платежу 13050500, код одержувача 37904033 в ГУДКС у Надвірнянському районі, МФО 836014 – для фізичних осіб підприємців;

на р/р 33214812700308, код платежу 13050200, код одержувача 37904033 в ГУДКС у Надвірнянському районі, МФО 836014 – для юридичних осіб).

                                                                      Додаток 1

                                                                                                                        Міському голові

                                                                                                                  _________________________________

                    (ПІП приватного підприємця)

      _________________________________

                               (місцезнаходження –

      _________________________________

   адреса офісу, домашня адреса)

                                                                                                                  _________________________________

           (номери контактних телефонів)

ЗАЯВА

Прошу надати дозвіл на розташування літнього майданчика поруч

___________________________________________________________________________________

      (назва закладу громадського харчування, установи,організації, елементу  благоустрою)

за адресою:_________________________________________________________________________

                                                             (адреса розташування)

площею ________ кв.м.

Додаток:

  • копія паспорту літнього торгового майданчика, погодженого міським  архітектором  м. Надвірна;
  • копія техпаспорту на стаціонарний об’єкт, поруч якого розміщується літній торговий майданчик (у  випадку стикування) ;
  • фотофіксація місця майбутнього розташування літнього торгового майданчика.

                “_____” ______________ 20___ р.

________________________________                                                     _________________

(ПІП фізичної особи-підприємця,                                                                                 (підпис)

керівника для СПД – юридичної особи)

Даю згоду на обробку своїх персональних даних, відповідно до закону України «Про захист персональних даних» від 01 червня 2010 року за №2297-VI, з метою оформлення/переоформлення/анулювання/видачі документів дозвільного характеру та  адміністративних послуг. «___» ____________ року                                                                                 ________________/__________________              (дата)                                                                                                                           (підпис/прізвище, ініціали)    

         МП

Секретар міської ради              Т.Пекарський

Вверх