Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

Шомкута Маре (Румунія)

Назва мовою оригіналу: Șomcuta Mare

Держава:  Республіка Чехія

Повіт: Марамуреш

Географічні координати: 47°29′58″ пн. ш. 23°28′35″ сх. д.

Дата заснування: 1358 р.

Населення: 8006 осіб (станом на 2013 рік)

Прімар: Георге Буда

Офіційний сайт міста:  http://www.somcutamare.ro

Щомкута Маре – місто у повіті Марамуреш в Румунії, з населенням більше 7708 осіб. Адміністративно місту підпорядковані такі села: Бутяса (418 осіб), Бучумі (810 осіб), Веленій-Шомкутей (905 осіб), Кодру-Бутесій (266 осіб), Фінтеушу-Маре (680 осіб), Ховріла (322 особи), Чолт (614 осіб).

Місто розташоване за 58 кілометрів від Клуж-Напока та 25 кілометрів від обласного  центру Бая-Маре, до міста Надвірна 240 км.

В місті розвинені такі економічні сфери: сільське господарство (основні культури є кукурудза, картопля, пшениця, овочі кормові, фруктові дерева), деревообробка, обробка мармуру, вівчарство. Місто також славиться вирощуванням та селекцією чорниці. В Шомкута Маре розміщені 5 церков, 6 історичних пам’яток, з яких 3 під охороною держави. Також є печера, красиві ущелини та поляна Нарцису Лісового.

20 березня  2019 року міський голова м.Надвірна Зіновій Андрійович та прімар (міський голова) м.Шомкута Маре Георге Буда підписали Протокол про співпрацю між двома містами. Керівники українського та румунського міст домовились співпрацювати в сфері культури, спорту, медицини, освіти, туризму та сприяти розвитку бізнесу задля інтересів населення міст. 17 травня того ж року міські очільники підписали додатки до Протоколу про співробітництво. Передумовою підписання було ознайомлення представників румунської делегації з медичними, освітніми, спортивними закладами та історико-культурними об’єктами Надвірнянщини, вивчення окремих питань в даних сферах, які потребують вирішення. Зокрема підписано 6 додатків, які передбачають співпрацю в галузях медицини, освіти, культури, спорту, підприємництва та реалізацію спільних проектів.

Відповідно до підписаних додатків сторони зацікавлені розвинути стосунки ділової сфери відповідно своєї виробничої спеціалізації. Одночасно, будуть вказані Проекти взаємного інтересу, які можуть бути запроваджені двома сторонами. Що стосується медичної галузі, сторони погодились здійснювати обмін досвіду по різних медичних спеціальностях з сімейними лікарями та медсестрами в Румунії та Україні.  Крім того, румунська сторона підтримає українську сторону по гуманітарній медичній допомозі (техспецоснащенням для 10-ти медичних палат). Сторони зобов’язались на літній та зимовий періоди організовувати табори  відпочинку та творчої діяльності для дітей шкільного віку, та забезпечити їх участь у спортивних змаганнях.

В 2018 році до Надвірної завітала численна делегація усіх міст-партнерів, які взяли участь у відзначенні Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України. У рамках угод про співпрацю представники делегації надали Надвірній та Надвірнянському району чергову допомогу, зокрема Надвірнянська центральна районна лікарня отримала благодійну допомогу від румунських побратимів у вигляді ноутбуків.

Наприкінці літа 2018 року до міста Надвірна приїхали 12 школярів з міста побратима Шомкута Маре (Румунія) в рамках міжнародного дитячого табору «Hutsul Camp 2018», а учні з Надвірнянського фізико-математичного ліцею відвідали румунське місто-побратим. Діти з Румунії мали можливість ознайомитись з історією та культурою нашого краю, відвідати музеї, помилуватись неповторною природою Прикарпаття, поспілкуватись зі своїми однолітками тощо.

Вверх