Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

Музей історії Надвірнянщини

Музей історії Надвірнянщини

Повна назва: Музей історії Надвірнянщини

Адреса: 78400, Музей історії Надвірнянщини, майдан Шевченка,43, м. Надвірна, Надвірнянський район, Івано-Франківська область. Тел.: (03475) 2 – 48 – 14.

Профіль музею: історичний.

 

 

Музей історії Надвірнянщини створений на межі 1995-1996 років з метою відтворення історичної правди про героїчну боротьбу українського народу за свою незалежність у 40-50 роках ХХ століття на території краю. Ініціатором створення закладу став Надвірнянський осередок Історико-просвітницького товариства «Меморіал» імені В. Стуса. Експозиція музею розміщена у 12 залах двоповерхового приміщення та в підвалі.

Саме цей будинок обраний під музей не випадково: за німецьких окупантів тут розміщувалося Гестапо, а в період з 1944 по 1956 роки – НКВС-КДБ. Власне тому однією з найбільш драматичних і вражаючих експозицій Музею історії Надвірнянщини є експозиція у підвалі будинку. Це кілька кімнат, на стінах яких чудом збереглися послання ув’язнених та кров жертв радянського режиму.

Експозиція музею знайомить відвідувачів з історією міста Надвірна, а також розповідає про національно-визвольну боротьбу мешканців Надвірнянщини – періоди Першої та Другої світових воєн, історію українських повстанців. Крім того для огляду відвідувачам пропонуються: етнографічна світлиця, виставка “Славні краяни”.

У музеї, зокрема, можна побачити бивень мамонта, козацькі люльки, фотографії та особисті речі січових стрільців, листи в’язнів нацистських і радянських концтаборів, «познайомитися» ближче з вояками Української повстанської армії та їх непростими долями, дізнатись більше про сучасних захисників України.

Окреме місце в експозиції закладу займає культурно-мистецька спадщина одного з яскравих представників української діаспори (Англія), співака-бандуриста зі світовим ім’ям (виступав у США, Канаді, Австралії, Німеччині, Італії, Нідерландах, Бельгії, Австрії, Швеції та ін.), уродженця і почесного громадянина (з 1993 року) м. Надвірна – Володимира Луціва. Це досить об’ємне зібрання книг, (багато з яких свого часу видавалися лише за кордоном), записів української та світової музики, мистецьких творів, ряду цінних архівних документів тощо. 

Свою спадщину, яка щороку поповнюється новими надбаннями, маестро перевіз з Лондона і подарував рідному місту у 2001 році з нагоди 10-ої річниці Незалежності України.

З подарованого утворено три зали, де розмістився Культурно-мистецький фонд ім. В. Луціва. Діяльність Фонду спрямована на виявлення та фінансову підтримку у навчанні талановитих дітей Надвірнянщини, щоб у майбутньому вони поповнили еліту української нації.

Музей активно співпрацює із закладами освіти краю, проводячи тематичні уроки, виховні години та інші культурно-просвітницькі заходи. Тут зібрано чимало спогадів очевидців та безпосередніх учасників визвольних змагань 40-50 – х рр. ХХ століття, на основі яких створено книгу “Надвірнянщина: хресна дорога народного болю” (упорядник Олександра Зварчук). Музей регулярно проводить тематичні виставки, присвячені важливим історичним та мистецьким подіям як краю зокрема, так і України загалом; знайомить мешканців і гостей міста з творчістю краян та митців з інших регіонів України

 

Графік роботи музею:

Робочі дні: вівторок – неділя;

Вихідний: понеділок;

Години роботи: з 9:00 до 18:00

Обід: з 13:00 до 14:00

В суботу та неділю: з 9:00 до 15:00 (без обідньої перерви)

 

 

Фотогалерея

 

Вверх